2014 m. lapkričio 23 d., sekmadienis

2014.11.17 - 23 savaitė

Visą savaitę čia nieko nerašiau. Ir nebe reikalo - buvo tikrai aktivi, pilna įvairiausios veiklos savaitė. Kadangi šiame tinklaraštyje paskutiniu metu labai mažėja paprastų įrašų apie mano gyvenimą (vis dėl to tai internetinis dienoraštis, reikia ir tokių), šiandien būtent ir noriu Jums papasakoti ką veikiau (+daug prastos kokybės nuotraukų). :)

mano lietuvių per
snapchat'ą nekokia...
"Coffee Inn"
Mcdonald's
Vanilinis desertas.
Pirmadienį, po visos savaitės sirgimo vėl žengiau į mokyklos pastatą. Tiesa - trumpam, vos dvejoms (matematikos (pasijutau kvaila, nes nieko nebesupratau) ir anglų kalbos (atėjus sužinojau, kad rašom testą. Šiaip turėjau teisę nerašyti jo, bet nenorėjau prisirinkti dar daugiau skolų, tad surizikavau ir gavau 10)) pamokoms. O tuomet apsirengiau ir išėjau (tas puikus jausmas, kai visi klasės draugai nervinasi prieš kitas pamokas ir klausinėja kur tu išsiruošei...) susitikti su Augustina (draugė iš lyderystės). Jūs neįsivaizduojate (nebent esat bandę) kaip gera prasieiti pirmadienio rytą tokiu oru Vilniaus Sereikiškiu parku ir centru - žmonių beveik nėra, girdisi tik keli paukšteliai...susitikus su drauge nusprendėme, kad dar turime laiko ir nuėjome iki coffee inn'o, kuris yra įsikūręs knygyne. Ramiai atsisėdome ant palangės primėtytos pagalvėlių ir išgėrėme kavos (pipirmečių moka su plakta grietinėle - kaip išprotėjusiai dėl Kalėdų tai puikus pasirinkimas). Na, o puse vienuoliktos pajudėjome link universiteto gatvės, kurioje yra įsikūręs Vilniaus Universiteto filologijos fakultetas (yra ir daugiau, bet mintinai tikrai nežinau), nes abi dalyvavom programoje, kurią surengė VU "Studentas vienai dienai". Pasirinkome paskaitą "Litearatūra ir kultūra (anglų kalba)" ir tikrai nenusivylėme - buvo įdomu visą valandą su pusę žiūrėti, kaip mokosi filologijos studentai, tuo labiau, kad nagrinėjo labai įdomų kūrinį apie Indijos visuomenę (ir kas sakė, kad aš nemėgstu istorijos? Patinka, tiesiog 8 klasės kursas netraukiantis). Žinoma, beieškant tinkamo kabineto išlakstėme pro visus studentų kiemelius (kurie beprotiškai jaukūs - visi susėdę ant suoliukų, kalbasi, karto
jasi ir juokiasi, gurkšnoja kavą...)... vėliau, pasibaigus paskaitai nusprendžiau, kad nebeapsimoka grįžti į mokyklą, tad kartu su Auguste nuėjome į "McDonald's" (neatsimenu kada paskutini syk buvau) pavaidinti studenčių ir užsisakėme po rinkinuką pasilepinimui (supratau, jog ši savaitė pilna praktiko tikrai nebus pilna sveikos gyvensenos ir atleidau vadeles, tad neskaičiuokime mano valgiarašty kalorijų... šiaip ar taip jau grįžau į ritmą - o kas buvo, liko tik smagūs ir skanūs prisiminimai). Ir supratau, kad nemoku valgyti, nes visa išsipurvinau majonezu. Žodžius, pabaigus didžiausius rinkinius patraukėme į stotelę važiuoti namo ir gavau žinutę, jog vietoj paskutinės pamokos - technologijų bus šokiai (kadangi paskutinė klasė progimnazijoje, per išleistuvių vakarą turėsime sušokti paskutinį šokį), tad dar spėjau į mokyklą ir pasimokiau naujus valso žingsnelius (aš tikrai beviltiška). Po pamokų kartu su Austėja ėjome pas mane namo mokintis - rytojaus dieną laukė istorijos kontrolinis, be to norėjau nusirašyti informaciją, kurią ji užsirašė į sąsvinius per visą savaitę, tačiau greitai teko suprasti, kad mano namie nieko nepasieksim, nes trukdo kompiuteris ir šiaip norisi pasidalinti įspūdžiais, tad nukėblinome iki "Užupio picerijos", kurioje užsisakėme vanilinius karamelės desertus su plakta grietinėle (skonis nuostabus) ir tesėme pamokas). Vakare, grįžus namo atlikau namų darbus ir šiaip ilsėjausi, skaičiau...

Iš protmūšio akimirkų
Vakarienei - picos likučiai
Antradienis turėjo būti paprastas, tačiau atėjus į mokyklą sužinojau, kad dalyvauju sveikos gyvensenos protmūšy, kuris vyko ForumPalace. Tad pusė pamokų ir vėl nusibraukė. Po keturių pamokų su dalyvaujančiais nuvažiavome į vietą, pasidėjome daiktus ir nuėjome papietauti į "Soya" sušių. Vėliau ėjome varžytis su 50 kitų mokyklų, kad įrodytume, jog esam sveiki! Ir tiesą pasakius, nelabai sekėsi... tačiau dėl gėdingos vietos nelabai liūdėjome (kitos mokyklos atvažiavo su biologijos mokytojais, kurie visus atsakymus už mokinius rašė), nes spėjome labai gerai prisijuokti (kada paskutini sykį aš tiek daug šypsojausi iš visos širdies?) ir sukurti gerų perliukų ("o ar žinojote, kad SULA iš kitos pusės yra ALUS?", - ir begalę kitų)... vos pasibaigus konkursui ėjau į lyderystę, į būrelį, kuris tikrai mane tobulina ir nė vienas susitikimas nebūna nuobodus.

Pietums - špinatai, pomidoras ir kepta
tarkuota saldžioji bulvė su omletuku
Overnight Oats
Kuriamos idėjos šiam tinkla-
rasčiui būna taip: šiltos koji-
nės, arbata ir eglutė panosy.
Trečiadienis buvo vienintėlė diena, kuomet atsėdėjau visas septynias pamokas ir tapau pavyzdinga mokinė. O ir maistas buvo sveikas - pusryčiams pagaliau pasidariau vadinamųjų "Overnight Oats", kurie buvo gan vykę, manau, kad šį sotų patiekaliuką pradėsiu gaminti dažniau. Grįžus namo peržiūrėjau naujas "Awkwar" ir "Faking It", skaičiau knygą, pradėjau puošti kambarį Kalėdoms (taip, pas mane šventinė nuotaika ateina gan anksti) serijas bei ėjau anksti miegoti "susitaikiusi" su mintimi, kad mokyklos duris pamatysiu tik pirmadienį (juokauju. Ketvirtadienio rytą dar turėjau užnešti dokumentus).

Studentų maistas
Auditorija
Po treniruotės mylimiausias
maistas - bananas.
Belaukiant lyderystės
London kalba tariant...
 Ketvirtadienį pramiegojau žadintuvą ir nors kartu su Austėja tarėmes nueiti papusryčiauti į bandelinę - planai griuvo. Greitai išsiruošusi iš namų užbėgau kelioms minutėms į mokyklą ir susitikau su Austėja, kuri pabuvo gera draugė ir geranoriškai man nupirko kruasaną su migdolais ir šokoladu (mylimiausias)... pajudėjome link stotelės ir sužinojome, kad net į autobusą pavėlavome... kadangi aš ėjau į paskaitą pavadinimu "Komunikacijos filosofija" kartu su Auguste, gerai, kad belaukdama mūsų su Austėja, kuri ėjo į teisių kažkokį ten dalyką surado mūsų auditoriją. Atvažiavus supažindinau Austę su Auguste bei nuėjome į VU kavinę (galvojome, kad paskaita prasidės 10 h., o iš tikro turėjo prasidėti - 11 h.), nes turėjome dar laiko. 11 h. valandą patraukėme į Komunikacijų fakultetą ir turėjome dar įdomesnę paskaitą už pirmadienio, kurioje visą laiką sėdėjau išplėstomis akimis ir viską užsirašinėjau, nes buvo laaaabai įdomu. Hehe, kadangi sedėjome pačiame viršuje, matėsi, kad kai kurie studentai su savo kompiuteriais fb sėdi ir šiaip plepa - supratau, kad čia didesnė laisvė nei mokykloj, kas man išties patiko - vieni informaciją fiksuoja didelėse užrašinėse, kiti plančetėse arba kompiuteriuose. Į paskaitas atsinešę kavos puodelius, termosiukus, šokolado - ta prasme, labai norėčiau, kad taip daryti būtų galima ir mokykloj, iš karto būtų daug jaukesnė (kaip myliu šį žodį ir jo apreiškiamą būseną) ir šiltesnė. Pasibaigus paskaitai visos trys važiavome autobusu namo ir diskutavome apie filmus, aptarėme įspūdžius... grįžus apsitvarkiau, pavalgiau ir važiavau į kalanetikos treniruotę, kurioje ilgą laiką nebuvau - iš karto jautėsi ant visų raumenukų tai, bet dar kartą supratau, kad pagaliau atradau mylimą sportą, po kurio iš karto bėgau į lyderystę, o po jos, kaip tikra studentė važiavau namo.

Mylimiausia Chai Latte ir sumuštiniai.
Savanorių maistas
Čia galima buvo ant smėlio papiešti ir
aš nupiešiau Augustinos portretą.
Mylimiausi mėtiniai ledai
Kortos
Penktadienį kėliausi tikrai anksti ir susitikus su Auguste abi važiavome į Litexpo parodų rūmuse vykstančią parodą "Mokykla be sienų", kurioje buvome savanorės ir mokytojoms pristatinėjome apie naujus mokymosi metodus. Patirtis gauta kartu su linksmu laiku, nes per laisvą laiką susitikau su drauge iš Jonavos, kuri čia atvyko su savo mokykla, kartu paplepėjome Vero Cafe, o vėliau kartu su Augustina pavaikščiojome po mugę, kurioje prisirinkome daug vertingų lankstinukų, prisivalgėme ledų ir žaidėme kortomis su kitais savanoriais. Be to, buvo galima išbandyti man labai patikusį dalyką "Gyvoji biblioteka", kurioje turi pasirinkti "knygą" arba kitaip sakant žmogų, su kuriuo galėsi bendrauti 15 min. ir sugriauti savo streotipus (pvz.: su veganu, gėjumi, savanorius, lezbiete, atėistu ir t.t.). Pati bendravau su atėistu (kuris taip pat buvo ir feministas), tačiau kiek nusivyliau, nes pats žmogus nebuvo šnekus, tačiau Augustina su lezbiete-vegane-gyvūnų teisių gynėja prakalbėjo 40 minučių ir liko labai patenkinta. Vakare grįžus namo pagaliau gavau ilgai lauktas "Tangle Teezer" šukas, kurias išbandžius tikrai nenusivyliau ir rekomenduoju visoms merginoms, kurios dažnai susiduria su plaukų pešimu. Vakare kartu su sese žiūrėjome "Kalėdos pagal Kranksus" bei valgėme šokoladą... ech, kad būtų daugiau tokių šaunių savanorysčių ir jaukių vakarų su sese.
Būtent
Tangle Teezer

Tik aš nemoku atidarinėti
riešutų ir lazdelių.
Balta balta 
Pusrytukai Vero Cafe
Šeštadienį ryte išskubėjau į centrą susitikti su Šarūnę. Kadangi buvo šalta, kad susišildytume užsukome į Vero Cafe kavytės ir pyragėlių, o vėliau pasukome link valdovų rūmų, kur susitikome su vasaros stovyklos draugais iš Jonavos. Gaila, kad spėjome tik pasilabinti... šaltukas užpuolė Vilnių, tad vėl bėgome į kavinę sušilti, paplepėti ir užvalgyti picų. Vėliau šiaip pasivaikščiojome, nuėjome į GO9 ir patraukėme namo. Ten spėjau dar pasėdėti prie kompiuterio, o puse šešių susitikau su Lyderystės drauge Greta ir kartu patraukėme link rusų kultūros centro, kuriame vyko renginys "Labanakt. Kitu kampu". Ten kartu su pledais šiltomis kojinėmis ir maistu patogiai įsitaisėme mažame kambariuke bei žaidėme įvairius saviraiškos žaidimus, skatinančius verbaliką ir neverbaliką dar labiau patobulinti, degustavome ir klausėmes istorijų apie arbatą, kūrėme savas istorijas interpretuojant žinomas pasakas ir t.t. Buvo tikrai jaukus ir šiltas vakaras, liūdna buvo 22 h. išeiti...

picaa!


Labanakt renginy
Na Palauk! Per seną juostinį aparatą
Degustuojam arbatą
Naktinė asmenukė su Greta ir Auguste
Ne Užupis, o Užupio Respublika!
Na, o šiandien, sekmadienį beveik visą dieną praleidau lovoje tinginiaudama ir ilsėdamasi po aktivios, bet pilnos įspūdžių savaitės bei daug ilgai mokindamasi, nes per šias dvi savaites tikrai atsilikau mokykloje. :( Be to, pagaliau vėl gavau laiškutį!
O kokia buvo Jūsų savaitė? :)
Čia buvo Simona.

6 komentarai:

Viktorija J. rašė...

Regis, tau ta savaitė buvi itin smagi ir linksma, o man deja vien kontroliniai. :D
Beskaitant tavo įspūdžius universitete kaip studentai smagiai laiką leidžia per visą kūną pajaučiau tokią šilumą ir jaukumą... Tikrai, pritariu tau, kad ir pas mūsų mokyklose galėtų taip padaryti, per pamoką prie fb sėdėti ir šokoladą valgyti :DD
O šiaip įrašas tikrai patikiu, beto buvau jau tavęs pasigedusi :D laukiu ir kitų įrašų ;)

Anonimiškas rašė...

Na, skaityti tavo įspūdžius buvo malonu, nors teksto tikrai gana daug. Tik akis labai badė gramatinės klaidos! Gal būt skubėjai, bet perskaičius dar kartą tikrai jų rastum :)

Unknown rašė...

Man, kaip ir po sirgimo savaitės, kontrolinių krūva, irgi rašiau anglų kontrolinį ir gavau toli gražu ne 10 :D
Koks pavydas, kai pas jus tiek daug renginių ir užsiemimų, kai pas mus didžiausias kaimas Letuvoje (Raudondvaris) tai per daug tokių praktinių renginių nevyksta :)) Įdomus įrašas!
P.s. Kokia tu aukšta!!!

Simona (manodebesys.blogspot.com) rašė...

Viktorija - vos randu laisvą akimirką, visada stengiuos pasapliavoti čia. :) AčiŪūū!
Anonime, žinau, žinau. :SS
Unpredictable Monster - pati galvok renginius ir organizuok! Pvz: kaip tik šiuo metu šulėj bandau įvasti tokį dalyką kaip "Naktis mokykloje". :))

Unknown rašė...

Aš mokinių taryboj labai daug organizuoju, dabar labdaros koncertą organizojame, o šiaip visuokie filmų vakarai, kepinių mugė, žaidimų popietė, protų mūšis :)) Bet aš kalbu apie paskaitas ir visokius įvairius įdomius dalykėlius :3

Simona (manodebesys.blogspot.com) rašė...

kokia aktyvi tu :oo. ok, den tyliu. reik didesnes erdves tau prasiplest xdddd