2014 m. kovo 24 d., pirmadienis

Lazy weekend

Atrodo, jog laiko visiškai nėra - namai-mokykla-namai-būrelis-namų darbai-serialai (cha, šitam dalykui tai laiko turiu)-knygos. Mokykloje... na, nėra sunku. Dabar jau. Šiandien atsiskaičiau prieš paskutinį projektą (anglų kalbai reikėjo paruošti kažką, kas susiję su Oskarų apdovanojimais. Žinoma, kaip didelė "30 seconds to Mars" fanė, rašiau apie Jared Leto), rytoj - biologijos kontrolinis, penktadienį - geografijos... žodžiu, viskas gerai. Po savaitgalio esu pailsėjusi, tad kol kas jėgų ir noro turiu.
KOSMOSAS
Mano "poilsis" buvo labai pasyvus, tačiau tiek to. Svarbiausia, jog pailsėjau, tiesa? Penktadienį mokykloje buvo sutrumpintos pamokos (dėl to mano klasiokai iš pamokų nebėgo (kas nežino, penktadienį buvo pamokų bėgimo diena), o gaila...), tad anksti grįžau namo, pažiūrėjau paskutinę ketvirto sezono PLL seriją (tokia įdomi... dar viena priežastis laukti vasaros - birželio 10 d. naujas sezonas ;)) valgydama ledus, pamiegojau ir pusę penkių kartu su Austėja ėjome atgal į mokyklą, kur vyko Frankolfonijos (prancūzų) diena. Padainavom ir išėjom. Pats renginys nuobodokas, bet verta dalyvauti vien dėl to, kad praleidom daug pamokų ruošdamosios renginiui :333. Šeštadienį važiavau pas močiutę, o penktą valandą kartu su mama ir draugais ėjome į spektaklį "Kosmosas". Pati "istorija" (kuri man pasirodė tiesiog informacijos kratinys) nesužavėjo, tačiau specialieji efektai... vau. Vau. Tikrai vau. Vėliau su mama grįžom pas močiutę, vakare paruošiau pamokas, o sekmadienį ryte pabėgiojus po apylinkės (au jie. Pradedu vėl sportuot) iki trijų lauke skaičiau knygas. Trečią valandą grįžau namo, o ketvirtą su Austėja susitikom Sereikiškių parke. Vėliau nusipirkome Caif'e kavos, užlipome ant gedimino kalno ir stebėjomes tobulai gražiu sekmadieniu... daugiau tokių dienų.
Knygos:
Cat Clarke "Pinklėse"
Knyga prikaustė mane nuo pačios pradžios. Pagrobta mergina, kuriai suteiktos visos paslaugos, kurias galima suteikti kambaryje, o "pagrobikas" yra mielas vaikinas, kuris rūpinasi Greise... kodėl, kodėl, kodėl ją pagrobė? Su kokia priežastimi? Šioje knygoje Greisė visą laiką būna baltame kambaryje, kuriame Itenas (pagrobėjas) parūpino balto popieriaus ir tušinukų ir aprašinėja praeitį bei dabartį... visos draugystės, meilės ir Greisės problemos (pjaustymasis) mane labai sudomino, o dar geriau, kad knyga yra parašyta dienoraščio stiliumi (būtent šis rašymo stiliukas yra mano mylimiausias). Vienareikšmiškai knygai duodu patį aukščiausia balą, kurį galėčiau duoti 10/10, nes neturiu prie ko prikibti. Vis dėl to, šioji knyga netaps mano mylimiausia, nes nėra labai įsimenanti.
Vis dėl to randu joje minusą, dėl kurio galbūt būtų verta knygai duoti devynetą. Knygos pabaiga... na, perskaičiusi ją buvau sutrikusi, nes taip lauktojo atsakymo į pagrindinį klausimą ir nesupratau... bet po truputį jį suvokiu (o tai reiškias, jog knygą BŪTINA apmąstyti).
Cynthia Hand "Nežemiškoji"
Šiuo metu aš skaitau itin įdomias knygas :D. Tai yra pirmoji mano skaityta istorija apie angelus ir turiu pasakyti, jog šios būtybės man labiau patiko nei vampyrai. Šią knygą skaičiau savaitę, tačiau ją rijau su dideliu malonumu (o tai reiškias, jog malonumas nebuvo vien žodžiai ir daug ką lėmė šalia knygos valgomas maistas). Knyga parašyta lengvai ir suprantamai (kartais taip nusibosta filosofinės pabaigos įdomiose knygose. Ta prasme, kai kur jos tinka, bet susidaro vaizdas, jog šiuolaikiniu rašytoju gali būti bet kas, nes dauguma gale pasako kokią filosofinę frazę, įdeda minčių nuotrupas ir nori, kad skaitytojas mąstytu. Mąstymas yra gerai, tačiau norint, kad skaitytojas tai darytų nereikia jo maldauti... rimtai. Esu supykus. Ir labai mėgstu diskutuoti šia tema, tad jei Jums panašiai vaidenas - parašykit :D), tačiau tikrai neblogai - turi savo cinkelį, istorija "kabina". Rekomenduoju toms, kurios nemėgsta skaityti - galbūt ši knyga pagelbės ;). Negaliu įvertinti šios knygos 10/10, nes esu nusistačius, kad fantastinės knygos to ne vertos :D. Jeigu vertinant fantastinį žanrą - 10/10, jei pačią knygą - 9/10. :)
Tiek šį kart,
atiaaaa.

Taip nemėgstu tų "saldžių" berniukų dainų. Bet pagal šitą man norisi šokti. Rimtai, visai nieko daina :D.

2 komentarai:

Angelė rašė...

Kaip fainai, kad gyveni Vilniuj! Gal kada susitiksim... :D Aš irgi buvau Kosmoso premjeroje, nes pusseserė vaidino. Pritariu tau - efektai oho, bet informacija... Atsimenu tik tai, kad esame dulkės. :D Prasnuduriavau aš ten besedėdama... :)

Simona (manodebesys.blogspot.com) rašė...

Būtų smagu. :))