Labai jau seniai rašiau apie savo nuotykius. O gaila.
Atsimenat, kai žadėjau, jog 2016 metais stengsiuosi dalyvauti visur, kur tik galiu, kuo mažiau sėdėsiu namie, domėsiuosi karjera ir tiesiog, pagaliau išmoksiu laiką leisti produktyviau. Ir ačiū dievui (netikinti, bet labai patinka jau šis išsireiškimas), bent jau šį kartą savimi nenusivyliau. Jau per pirmąjį metų mėnesį susikoperavau kelis didelius tikslus bei pradėjau juos įgyvendinti: pagaliau užsiregistravau į LMS, pagaliau pradėjau domėtis universitetais, pagaliau tapau nuolatine Maisto banko savanore, pagaliau vėl perėjau į veganizmo mitybos pusę. Jau spėjau ir į daug paskaitų nueiti, ir daug kur sudalyvauti... žodžiu, laiko veltui neleidžiu ir po truputį pradedu save realizuoti ir į save investuoti ko labai linkiu ir Jums.
Vienas iš didesnių, jau spėjusių įvykti renginių - MEP (mokomojo Europos parlamento) Nacionalinę sesiją. Ir jeigu Jūs nesate apie tai girdėję (bent jau aš šį renginį radau facebook'e tarp man siūlomų įvykių), tai patikėkite manimi - praleidžiate daug ką. Kaip ir pasakė viena renginio organizatorių - nežinia kas čia taip užkrečia, vieną kartą pabandžius visada norisi sugrįžti. Ir nors dalyvavau tik pirmą kartą, jau laukiu vasario pabaigos, kuomet vyks tarpinė sesija Jonavoje (kas tikrai gali - siūlau atvykti. Ir su manimi susipažinsite (ne, bet rimtai. Vieną kartą mane užkalbino šio tinklaraščio skaitytoja Karolina. Pamatė gatvėje ir užkalbino. Iki šiol prisiminus skraidžioju lyg ant debesų - tikrai tokie dalykai pradžiugina ir yra labai malonu susipažinti su auditorija, kuri mane skaito), ir tikiu, jog patirsite kažką naujo netikėto. Informaciją sekite facebook'e.
Taigi, kas yra tas MEP'as: kuo jis naudingas ir ką jis išmokina? Manau, jog pagrindinis renginio tikslas yra puikiai pavaizduotas šioje fotografijoje:
Taip, Jūs nesuklydote - čia matosi jauni žmonės (tiksliau 9-12 kl. moksleiviai), kurie savo savaitgalį ir dar pirmadienį (ok, dėl tos pirmosios savaitės dienos daug nuostabų nekyla) paaukojo naujoms žinioms ir naujoms patirtims.
Projekto tikslas - "suvaidinti" Europos parlamentą. Tam surenkami žmonės į įvairias politines grupes ir jiems yra priskiriami komitetai, kuriuose jie nagrinėja tam tikrą temą bei turi parašyti rezoliuciją (t.y. temos problemas ir sprendimo būdus). Renginiui skiriamos 3 dienos: dvejas iš jų Jūs susipažinsite su žmonėmis ir nagrinėsite temas, o trečią dieną Jūsų lauks visų nuveiktų darbų parodymas ir aptarimas. Nacionalinės sesijos vieta - seimas. Kiti miestai ar miesteliai tarpinėms sesijoms dažniausiai renkasi savivaldybes. Būtent čia Jūs turėsite progą prieš visus kalbėti (aš tai dariau du kartus, du kartus buvai sutrikdyta atsakomųjų klausimų, du kartus iš raudonavau ir net fotkes, kaip kalbėjau toje tribūnoje negavau - bet užtat tas išėjimas iš komforto zonos ir patirtis yra vau. Tikiuosi, jog bent kitą kartą bus geriau!), parodyti savo protą ir trikdyti kitus klausimais (hehe) bei padaryti tokių nuotraukų, jog Facebook'e tai rinktų like'ų proveržius (kitiems bent jau paėjo).
Registruojantis į renginį reikėjo nurodyti kokioje politinėje grupėje (ne partijoje) norėtumei dirbti (tiksliau reikėjo nurodyti trejas, kuriose sutiktumei būti) bei kokiame komitete dalyvauti. Pati patekau į GUE/NGL (mūsų vadinamąjį gulagą arba Europos vieningųjų kairiųjų/Šiaurės šalių žaliųjų kairiųjų) politinę grupę (pirmasis mano patarimas, jeigu nuspręsite kada nors dalyvauti mep'e - politines grupes rinkitės ne pagal vardo žinomumą ar skambų pavadinimą, o pagal jos diegiamas vertybes, savo ir tos grupės nuomonės panašumą - bus lengviau atstovauti tam tikrus interesus ir įsijausti į šią simuliaciją) ir į komitetą, kuris svarstė vidaus rinką ir vartotojų apsaugą (antrasis patarimas - nebijokite rinktis anglų k. komiteto (pati ėjau į lietuvių ir dabar jaučiu tam tikrą nusivylimą, jog pabijojau), nes tai yra puiki praktika jūsų kalbai ir tai stipriai praplės žodyną bei gebėjimus laisvai lavrinuoti kalba (net jei ir puikiai nekalbate) ir nesibaiminkite skambių pavadinimų - komiteto aprašyme slypi visos tavo žinios, kurias turėsi gauti iki simuliacijos pradžios, tad laiko dar turėsi "įsijausti" į neaiškius dalykus).
GUE/NGL, o savo išraiškos nekomentuoju. |
Pats renginys - vykęs ir labai. Taip, pamačiau, jog tikrai dar nesu tokia išprusi ar protinga, kaip man atrodė (bent jau tarp draugų ar klasėje politikos kalbą moku), taip, tikrai nepasiruošiau labai gerai renginiui (trečiasis patarimas - skirkite laiko temos analizavimui ir pasiruošimo. Taip ir pačiam bus naudingiau, per komitetą jausis laisviau ir atliksi daug geresnį darbą). Bet naujos pažintys (kurių galėjo ir būti daugiau, bet šį kartą, net nežinau kodėl, labai bijojau kalbinti ir bendrauti su čia esančiaisiais (ketvirtasis patarimas - čia galima sukurti išties tikiu, jog naudingų pažinčių, kad ir kaip tai materealistiškai skambėtų: čia susirenka žmonės, kurie kažko siekia ir nebūtinai politikoje, čia ateina žmonės, kurie nori būti išgirsti ir nori nuveikti kažką naudingo. Kodėl gi nepasinaudojus progą nepraplėsti to vadinamojo networking'o?), nors Facebook'e ir po savaitgalio atsirado 36 nauji draugai) tikrai džiugina.
Turiu pasakyti, jog patį projektą rekomenduoju ne tik būsimiems politikos studentams - vien jau minėtajai komforto zonai praplėsti čia puikios galimybės. Be to, tai lavina Jūs kaip asmenybę bei diegia tam tikrus pilietiškumo pamatus, verčia domėtis mus supančiu Pasauliu ir jo problemomis. Bendras išprūsimas, draugai, ir papildoma patirtis dar nepakenkė niekam: jokiam darbuotojui, jokiam CV ir jokiam universitetui, tad pagaliau pradėkime investuoti į save.
Ai, ir apie tą vagystę kurią minėjau antraštėje (jeigu dar būčiau pridėjusi žodį čigonė, tai jau ši apžvalga vien dėl pavadinimo galėtų pretenduoti į Lietuvos naujienų portalus drąsiai). Na, Simona, kaip ir minėjau, nėra tokia protinga kaip kartais gali atrodyti. Ir čia, kaip gryniausioje komedijoje viskas nutiko - eina protingas žmogus iš seimo, esantis plačių liberališkų pažiūrų. Kartu su drauge, tiesa, kuri irgi su tuo asmenimi buvo seime, gėrė kavą ir diskutavo labai rimtomis temomis (rinkodara, politikos perspektyvos ir t.t.). Tuomet šiuos piliečius užkalbino labai miela močiutė - sena, bet tvarkinga. Paklausė, kur Vilniaus gatvė. Mes ir pasakėm, negi gaila. Ji mums palinkėjo laimės. Na, ir padėkojome, gi reikia mandagiu būti. Tada pabandė iš rankų burti, nurovė 3 plaukus (žinokit skaudėjo) ir pasakė, jog juos pridėčiau prie monetos. Ok. Atidariau piniginę, jį tą monetą su plaukais įvyniojo į banknotus ir nuėjo prie mano draugužės. Vėliau dar kart priėjo prie manęs, paprašė, jog atidaryčiau piniginę, dar kartą peržiūrėjo jos turinį (be to, tai pirmas žmogus, kuris sakė, jog savo asmens dokumente atrodau gražiai. Aw) ir papūtė bei prisaikdino 3 h. nežiūrėti į piniginę, o tadą bus ir laimės ir pinigų. Dar kartą - ok, aš mandagi, visokių būna, visokių reikia. Be to, ir patikli. Vos moteriškė nuėjo, manoji draugė sakė apsižiūrėti, ar nieko nepavogė. Tokia ir istorija, kaip praradau 35 eurus. Skaudi? Labai. Bet bent jau su laime pasisekė - tą patį vakarą buvau pakviesta į Vilniaus knygų mugę kaip žiniasklaidos atstovė (mane pastebėjo kažkas iš ten, aukščiau. Čia yra vau) ir priimta į LMS.
Nesmerkit už kvailumą, bet bent jau Jūs pasimokykite iš manęs - neleiskite niekam pūsti į Jūsų piniginę.
Jūsų Simona, kaip visada.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą