2018 m. birželio 27 d., trečiadienis

Frankfurte ne frankai, o eurai

Ir frankų, valiutos, kuri ilgai saugojo Prancūzijos rankinių kainas, o dabar tą patį daro ir Šveicarijoje, Vokietijoje niekada nebuvo, tad ką kalbėti ir apie ironiškai skambantį miesto Frankfurto pavadinimą. O tiksliau, Frankfurto prie Maino. Apart frankų valiutos šis penktasis pagal dydį Vokietijos miestas toliau nebestokoja nieko ir tuo įsitikinti galėjau iš karto po EYE renginio, kuriame lankiausi pirmosiomis vasaros dienomis. Į šį miestą traukiniu nuo Strasbūro atvažiavome vėl didelė, ta pati lietuvių grupė. Ir atvažiavome sunkiai - dar tą pačią dieną sulaukėme ir atšaukto autobuso pranešimą, o ir mūsų traukiniai vėlavo.
Miestą pasiekėme vėlai, tad džiaugiamės, jog viešbutis pasirodė esantis centre ir vos kelios minutės pėstute nuo stoties. O dar ir keturios žvaigždutės ir pagaliau tikėtini geri pusryčiai, ne taip kaip prancūziškame viešbutyje. Ir siurprizas! Su navigacinėmis priemonėmis priėjus viešbutį supratome, jog gyvename pačiame centre striptizo klubų, sekso prekių parduotuvių ir prostitucijos įmonių. Šalia dar buvo ir keletas kebabinių, bet juk mes ir kalbame apie Vokietiją!

Tą patį pirmą vakarą mūsų kompaniją išsiruošė apžiūrėti keleto bariukų. Ir tą patį pirmą vakarą mes gavome pasiūlymų nusipirkti ekstazio. Ir blogiausia buvo net ne tai. Mes gatvėse matėme daug žmonių. Ir ne todėl, jog buvo savaitgalis, tiesiog daugelis tose gatvėse ir būna, gyvena. Po tiltu moteriškė susidėjusi visą gyvenimo turtą į plastmasinį maišą, gulėjo jį apsikabinusi ant purvino čiužinio. Du jau solidaus amžiaus vyrai ant laiptelių atsisėdę švirkšto pagalba purškiasi kažką į savo kūnus. Didelės krūvos šiukšlių. Daug išvemto maisto. Daug triukšmo ir nemalonaus bruzdėjimo.

Yra ir kita medalio pusė, kitas kratinys nemalonių vaizdų. Prostitucija Vokietijoje yra legali. Ir mano manymu šios senosios profesijos legalizavimas yra puikus sprendimas - atsiranda mokesčiai, saugumas prostitučių atžvilgiu. Vis dėl to nepratusiai akiai yra nemalonu eiti pro visus "sex inn" ir "sex houses". Neslėpsiu - įdomu, todėl net su viena mergina, taip pat dalyvavusia šioje kelionėje, padarėme interviu su sekso industrijos atstove. 

Dideliame mieste - didelis ir naktinio gyvenimo pasirinkimas, tad nereiktų atsisakyti vizito Frankfurte, jei bijote nešvaraus ir nesterilaus gyvenimo. Nors pačiai neteko išbandyti aukštesnės klasės klubų ar barų, su draugais atradome kitą alternatyvą. Vakarais parduotuvėje nusiperki įvairių užkandžių (man labai patinka Vokietija tuo, jog čia yra daug veganų, nes tuo pačiu ir parduotuvėse pasiūla šiuo klausimu itin didelė) kaip šokaladukai, avokadų ir humuso užtepėlės, vynuogės, duona ir t.t. Jei norisi dar ir alkoholinių gėrimų patirties, Vokietijoje jie supranta, jog paaugliai neapsisaugos nuo alkoholizmo dėl didelio amžiaus cenzo, tad čia vynas, sidras ir alus - nuo 16! Tad skanaus ir į sveikatą, po parduotuvės jums belieka nueiti iki Maino pakrantės ir atsisėsti ant suoliuko ar ant žolės. Čia būna žmonių, bet nėra sausakimša, o tai reiškia, jog man tikrai patiko leisti čia vakarus. O jei ir neturite galimybės nuvažiuoti iki Vokietijos, nesijaudinkit, nes panašų vakarą prie upės galite pasidaryti ir tame pačiame Kaune! 

Liekant prie maisto temos, nuoširdžiai galiu parekomenduoti dvi vietas. Pirmoji Falafel 1818. Vakare ši vieta itin gyva - daug vokiečių žino, kad čia galima paskanauti tikrai skaniais falafeliais, o dar plius to, barmenai gamina ir labai skanius kebabus su jais. Jeigu turite draugų, kurie negali be mėsos, yra čia ir jos, bet siūlyčiau nepraleisti kebabo su daug humuso, tahinio, falafeliais ir daug daržovių galimybės. Be to, ši užeiga gali tapti ir puikia stotele prieš pasisėdėjimą prie upės, nes ji čia pat! 

O taip pat man patiko Das Eis ledainėje, kurioje pamanė, jog aš iš Nyderlandų (sakė, kad dėl akcento, bet kitoje kelionėje žmonės mano tautybę taip bandė nuspėti dėl didelio ūgio ir plaukų spalvos). Vėl gi, ne viskas čia veganiška, tačiau tokie ledų skoniai kaip "mėlynių sūrio pyragas" arba "riešutų sviestas ir džemas" tikrai neatbaido nuo paragavimo šios maisto grupės. Be to, labai mielas ir ten dirbantis vaikinukas - prigriebusi savo ledus aš dar kelias valandas sėdėjau lauke ir skaičiau, o jis nemokamai pavaišino kokteiliu! 

Senamiestis - niekuo ypatingas. Graži pagrindinė aikštė, smagu joje ir išgerti šio miesto tradicinio gėrimo - obuolių vyno. Intriguojančiai šie vaizdai susilieja ir su dangoraižiais, kurių čia kaip Europai - daug. 

Frankfurtas tikrai nėra mano miestas ir aš neįsivaizduoju ką ten reiktų veikti ilgiau nei 2 ar 3 dienas (yra daug muziejų, bet mano matyti nebuvo įspūdingi), tačiau įmanoma čia smagiai praleisti savaitgalį, tad tą ir rekomenduoju - į šį didmiestį nėra sunku sušaudyti pigius lėktuvo bilietus! 

2 komentarai:

aqua vitae rašė...

man labai cozy atrodo tie susispaudę vienas prie kito namukai.

Pimenta Mais Doce rašė...

Hey dear!
Loved the post and already followed you!
I want invite you to visit and follow my blog back <3

pimentamaisdoce.blogspot.pt